Εθνικός vS Ανόρθωσις

_Untitled-1ano_paphosΣτον προηγούμενο αγώνα της, η Ανόρθωσις απέναντι στον Εθνικό (21 Οκτωβρίου 2017), κατάφερε να νικήσει διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-2 προετοιμάζοντας το έδαφος για τον επόμενό της αγώνα στις 25 Οκτωβρίου με την Πάφο FC.

Εθνικός-Ανόρθωσις: Αντιστροφή περσινού σκορ σε 1-2

Η Ανόρθωσις στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής ενάντια στον Εθνικό κατάφερε να στείλει δυο φορές την μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 1-2.  Η φιλοξενούμενη πέτυχε το στόχο της σε σχέση με πέρσι, εφόσον πέρσι ηττήθηκε με 2-1 από τον Εθνικό με τον Ράγιο να μειώνει το σκορ.

Το 0-1 του Παλάνκα

Η Ανόρθωσις προηγήθηκε στο 1ο ημίχρονο με κεφαλιά και τελικά με το γκολ του Παλάνκα στο 33ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 0-1.

Ισοφάριση Εθνικού με 1-1 και το τελικό 1-2

Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 72ο λεπτό ο Κιπιάνι κάνει το 1-1, ενώ στο 84ο ο Σίλνενφελντ καρφώνει την μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Χαρακτηριστική δήλωση του Σάββα Πηλακούτα για την Ανόρθωση

Ο εκπρόσωπος της Ανόρθωσις δηλώνει στο Ράδιο Πρώτο χαρακτηριστικά: «Δείξαμε όμως χαρακτήρα».  Η ομάδα, αναφέρει, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο δείχνοντας χαρακτήρα, παρόλο το γεγονός ότι δέχτηκαν ισοφάριση.

Ετοιμασία αγώνα Ανόρθωσις-Πάφος FC και η δήλωση του Πηλακούτα

Η Ανόρθωσις μετά την νίκη της με τον Εθνικό, ετοιμάζεται για καινούργιο αγώνα με την Πάφο FC, την Τετάρτη στις 25 Οκτωβρίου η ώρα 18:00.  Ήδη από το απόγευμα της Κυριακής, 22 Οκτωβρίου ξεκίνησε η προπώληση εισιτηρίων.  Ο Πηλακούτας για το παιχνίδι της Ανόρθωσις με την Πάφο δηλώνει χαρακτηριστικά: «Μέσα στην έδρα μας, με μια καλή εμφάνιση, μπορούμε να πάρουμε τους βαθμούς».

Η Ανόρθωσις ετοιμάζεται για τον επόμενο αγώνα, εφόσον ο αγώνας αυτός θα κριθεί ως σημαντικός πυλώνας για την πορεία της, έχοντας στόχο την διατήρηση της ψηλής της θέσης.