Οι «κόκκινοι διάβολοι» ξανά χτυπούν

2017-10-21T152051Z_216504657_RC1103808EA0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-HDD-MUNΤη πρώτη της φετινή ήττα υπέστη η Manchester United το περασμένο Σάββατο, 21 Οκτωβρίου, από την ομάδα της Huddersfield με τελικό σκορ 2-1

Η Huddersfield έδειρε τους κόκκινους διαβόλους

Η Huddersfield νίκησε εντός έδρας τη Manchester United με σκορ 2-1, ξεχωρίζοντας από την αρχή του αγώνα αφού και τα δύο γκολ τα σκόραρε από το πρώτο ημίχρονο.   Το σκορ άνοιξε ο Aaron Mooy στο 28o λεπτό, ενώ πέντε λεπτά ήταν αρκετά για να γίνει το 2-0 από τον Laurent Depoitre.

Η ομάδα της Manchester United προσπάθησε να απαντήσει το δεύτερο ημίχρονο μειώνοντας το σκορ σε 2-1, το 78o λεπτό από τον Marcus Rashford. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι κόκκινοι διάβολοι έφθασαν κοντά στην ισοφάριση, πριν το τελικό σφύριγμα του αγώνα, η πάσα όμως του Smalling αποκρούστηκε από τον αμυντικό.

Θα κριθεί στη λεπτομέρεια…

Το ερχόμενος Σάββατο, 28 Οκτωβρίου, η Manchester United ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι απέναντι στην Tottenham. Ένα παιχνίδι το οποίο αναμένεται να κριθεί στη λεπτομέρια.

Η ομάδα της Tottenham φαίνεται εξίσου ανεβασμένη, αφού προέρχεται από επιβλητική νίκη επί της Liverpool, με σκορ 4 – 1. Ο επιθετικός της ομάδας Kane φαίνεται να βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα αφού το ερχόμενο παιχνίδι μπορεί να θεωρηθεί σαν ένα τεστ όπου θα φανεί μέχρι που μπορούν να φθάσουν οι δυνατότητες του.

Από τη πλευρά τους οι κόκκινοι διάβολοι υποδέχονται τον Baily και τον Fellaini μετά και από τους τραυματισμούς που υπέστησαν.

Μέσα από τα προηγούμενα παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος, και οι δύο ομάδες φαίνεται να αγωνίζονται για τη διεκδίκηση τίτλου.